Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Upozornenie

Upozornenie

0.00 €

NavigaceNavigácia Taktik 0
 • Úvod
 • O slovo sa opäť hlási chémia - edícia Úspešných maturít víta nového člena

O slovo sa opäť hlási chémia - edícia Úspešných maturít víta nového člena

O slovo sa opäť hlási chémia - edícia Úspešných maturít víta nového člena


Pre stredoškolákov-maturantov máme skvelú správu, ako zvládnuť maturitu z chémie. K učebnici zameranej na organickú chémiu a biochémiu pribudla Úspešná maturita - Všeobecná a anorganická chémia. 


Čo nájdete v učebnici?

Učebnica pozostáva z dvoch tematických celkov. Prvá časť – Všeobecná chémia je rozdelená do trinástich kapitol. Žiaci spoznajú chémiu ako vedu a hmotu. Oboznámia sa s názvoslovnými pravidlami a základnými chemickými výpočtami, ako aj s atómom, rádioaktivitou, elektrónovým obalom, periodickým zákonom aj periodickou sústavou prvkov. Získajú nové poznatky týkajúce sa chemickej väzby a chemického deja. Naučia sa rozlišovať redoxné, protolytické a zrážacie reakcie. Zaiste pútavá je aj kapitola venovaná termochémii a reakčnej kinetike. 

Druhá časť učebnice – Anorganická chémia – venuje veľkorysý priestor charakteristike a vlastnostiam prvkov s1 a s2, p1 a p6, d-prvkov a f-prvkov. 

Záverečné strany patria kľúču k riešeniam úloh a Slovníku dôležitých chemických pojmov.

Štruktúra učebnice

 • Každá kapitola obsahuje niekoľko úloh na samostatné vypracovanie, ako aj modelové testové úlohy, ktoré majú slúžiť na preverenie nadobudnutých poznatkov. 
 • Texty v učebnici dopĺňajú tabuľky, obrazový materiál aj vzorovo riešené príklady s komentárom. Ich úlohou je napomôcť k lepšiemu porozumeniu témy a upevneniu vedomostí. 
 • Súčasťou kapitol sú podrobné vysvetlenia teoretických základov, užitočné rady aj usmernenia. Učebnica prináša sumárne, jednoduché a zrozumiteľné spracovanie, vysvetlenie aj objasnenie chemických procesov, ktoré na prvý pohľad vyzerajú zložito. 
Benefity:

 • univerzálny študijný sprievodca
 • komplexnosť spracovania tém
 • prehľad dôležitých pojmov a vzťahov
 • text obohatený o tabuľky či vzorovo riešené príklady s komentárom
 • podrobné vysvetlenia teoretických základov, užitočné rady a usmernenia
 • úlohy na samostatné vypracovanie aj modelové testové úlohy (vrátane riešení)
 • učebnica je vhodná pre študentov gymnázií a stredných škôl (zaiste nápomocná bude aj pri príprave na prijímacie pohovory z chémie na  univerzity a vysoké školy).

Získajte komplexne spracované učivo zo všeobecnej a anorganickej chémie a uľahčite si prípravu na maturitu!TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
IČO: 45258767
Krompašská 510/96
040 11, Košice
Obchodné podmienky

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk
GDPR


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!