Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Upozornenie

Upozornenie

Hľadanému výrazu, nezodpovedajú žiadne záznamy.

0.00 €

NavigaceNavigácia Taktik 0

Prečo TAKTIK?

Začiatky podnikania

Sme štyria spolužiaci a piaty zakladajúci člen sa s jedným z nás kamaráti už od detstva. TAKTIK dodnes v rovnakom počte a zoskupení riadime. Medzi nami musí vo všetkom panovať zhoda (aj keď je to niekedy trochu náročné). Avšak od začiatku si ctíme gentelmanskú dohodu. Preto možno nebudete počuť o jednom či druhom majiteľovi zvlášť, ale skôr o samotnom TAKTIKu. Začínali sme na Slovensku, neskôr sme pokračovali v Česku a iných krajinách. Nemáme za sebou investora a ani nepotrebujeme externý kapitál. Nesieme plnú zodpovednosť za všetky rozhodnutia (dobré aj tie menej dobré) – pre niekoho stres, pre nás nezávislosť.

Prečo práve TAKTIK?

Prvým počinom, ktorý všetko odštartoval, bol matematický korešpondenčný seminár s názvom Taktik. Žiaci boli na základe výsledkov rozdelení do niekoľkých úrovní (každá mala vlastný názov), pričom najvyššia úroveň bola pomenovaná Taktik. V každom kole bolo možné overiť správnosť výsledkov ich postupným súčtom v tzv. taktickom trojuholníku. Práve z toho vzniklo aj naše „sudoku“ logo TAKTIK, ktoré však mnohí zákazníci čítajú ako „tiktak“ – z marketingového hľadiska to teda nebol náš najlepší nápad ?. Každopádne, držíme sa ho už od roku 2007.

Robíme, čo je potrebné, a keď je to potrebné

Na prvý pohľad banálna zásada, ale jej skutočnú silu spoznáte vo chvíli, keď je potrebné vystúpiť z komfortnej zóny. TAKTIK sa učíme viesť a riadiť z nadhľadu, avšak často prenikáme do úplných detailov. Prečo? Lebo ak by nastal deň, keď by jeden z majiteľov odmietol urobiť niečo, čo je „pod jeho úroveň“, vydavateľstvo skončilo. Áno, uvedomujeme si, že je to náročné, ale tento prístup nám umožňuje detailne porozumieť tomu, čo a ako robíme.

Poznáme svoju prácu

...pretože sa didaktickým pomôckam venujeme na plný úväzok už od roku 2006. Spoliehame sa na osvedčené autority z univerzít a vysokých škôl, na talentované učiteľky a učiteľov zo stredných a základných škôl, na našich skúsených redaktorov a vo veľkej miere aj na náš vlastný úsudok a skúsenosti. Každodenná práca s učiteľmi, metodikmi, didaktikmi, garantmi a lektormi nás posúva vpred a vzdeláva. Naše učebnice získavajú doložky Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR, ktoré potvrdzujú ich súlad s cieľom výučby. Mimoriadne dôležitá je pre nás aj spätná väzba, a to nielen od učiteľov, ale aj od rodičov, žiakov a detí.

Ak chcete svoje skúsenosti a vedomosti zúročiť v TAKTIKu a túžite sa stať členom nášho pracovného tímu, dajte nám o sebe vedieť na taktik@taktik.sk alebo nás kontaktujte telefonicky na 0950 103 205.


Na čom staviame? Dlhodobosť.

Keď si uvedomíme, že z prvých 5 zamestnancov sú doteraz 4 stále súčasťou vydavateľstva, máme pocit uspokojenia. V našej histórii boli výborné roky, ale aj obdobia, keď sme museli prijímať nie práve príjemné rozhodnutia týkajúce sa často aj nás – majiteľov. V dnešnej dobe zmien a „multikariér“ si uvedomujeme, aké šťastie sme mali (a dodnes máme). Nezadlžujeme sa, vyvíjame a vytvárame vlastné produkty, budujeme si dobré meno medzi zákazníkmi a uznávame férový prístup. Rozhodujeme sa s ohľadom na čo najpozitívnejší spoločenský vplyv. Odmietame populárne exitové stratégie. Ak niečo nefunguje, tak to možno zrušiť/ vymeniť/ nahradiť alebo – a to robíme my – opraviť. Aj vzťahy. Vieme, že ideme proti väčšine zaužívaných manažérskych príručiek a taktiež sme zistili, že nie s každým má zmysel skúšať spoluprácu znova a znova. Lenže nízka fluktuácia a stálosť sú niečím, čo v sebe máme istým spôsobom hlboko zakorenené.


TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
IČO: 45258767
Krompašská 510/96
040 11, Košice
Obchodné podmienky

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk
GDPR


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!