Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Upozornenie

Upozornenie

0.00 €

NavigaceNavigácia Taktik 0
  • Úvod
  • Ako s deťmi hovoriť o ich pocitoch či emóciách? Skúste pomocou rozprávok.

Ako s deťmi hovoriť o ich pocitoch či emóciách? Skúste pomocou rozprávok.

Ako s deťmi hovoriť o ich pocitoch či emóciách? Skúste pomocou rozprávok.

Predstavujeme tri milé príbehy, ktoré zdôrazňujú dôležitosť priateľstva a citlivo poukazujú na detskú úzkosť, plachosť či hnev, ako aj na spôsoby, ako ich možno prekonať. Viaceré deti sa stotožnia s emóciami a pocitmi zlostného hrošíka Maxa, plachého leva Lea či ustráchaného medvedíka Tea. Rodičia zase ocenia ,,príbehové odrazové mostíky”, ktoré im napomôžu pri spoločných rozhovoroch s deťmi o týchto vlastnostiach, ako aj o konkrétnych situáciách, v ktorých dieťa prežíva pocit úzkosti, hnevu či plachosti.

Medvedík Teo považuje svet za príliš veľký a strašidelný. Preto sa neustále niečoho bojí a chce ostať len doma. Jedného dňa spozná líšku Elišku, ktorá sa stane jeho najlepšou kamarátkou a pozve ho na oslavu narodenín s prespaním. Teovi sa však cnie po mamičke, ktorá po neho v noci príde. Na druhý deň je Teo smutný, že neostal pri svojej kamarátke. Eliška sa však na neho nehnevá. Dokonca mu dá darček – škatuľu na starosti. Na čo slúži? Tento milý príbeh citlivo poukazuje na detskú úzkosť a spôsob, ako ju možno prekonať. Zároveň zdôrazňuje dôležitosť priateľstva. 


Levík Leo chce byť statočný ako iné levy, avšak je veľmi hanblivý. Dokonca sa ani nejde kúpať do jazierka, v ktorom sa hrajú ostatné zvieratká z džungle. Radšej sa smutný ukrýva za kríkom. Zistí, že aj za vedľajším kríkom sa niekto skrýva – sloník Bim, ktorý mu chce pomôcť poraziť plachosť. A to tak, že sa spolu vydajú na cestu odvahy. Bude ich dobrodružstvo úspešné? Príbeh o levíkovi Leovi poskytne rodičom priestor na spoločné rozhovory o nesmelosti, ako aj o konkrétnych situáciách, v ktorých dieťa prežíva pocit hanby/plachosti. Hrošík Max sa často veľmi rýchlo nahneval – doma, v škole či na prechádzke. Jedného dňa sa v škole konal športový turnaj, a Max skončil druhý v behu aj plávaní. A on chcel vyhrať a všetkých poraziť. Keď mu kamarát sloník vyprskol zo žartu vodu z jazierka do tváre, všetci spolužiaci sa rozosmiali. A Max ich za to už nemal rád a vykrikoval od zlosti. Jeho krik začula volavka a dala mu zopár rád, ako zvládať zlosť. Akých? Príbeh o hrošíkovi Maxovi poukazuje na to, že je prirodzené, ak sa deti občas nahnevajú. Ale zároveň im milou formou napovedá, akými spôsobmi sa môžu popasovať so svojou zlosťou. 


Všetky tri rozprávky sú dostupné aj v audiopodobe prostredníctvom QR kódov na obálkach.Benefity: 

  • každý príbeh si môžete nielen prečítať, ale aj vypočuť – stačí načítať QR kód uvedený na zadnej časti obálky
  • kniha obsahuje aj zopár rád pre rodičov bojazlivých, hanblivých či zlostných detí, ako aj tipy na prekonanie úzkosti, plachosti či hnevu (napríklad: Dieťa povzbudzujte, aby hovorilo o svojich obavách a požiadalo o pomoc, keď ju potrebuje. Uisťujte ho, že je úplne prirodzené hovoriť o svojich pocitoch. / Povedzte dieťaťu, že je v poriadku cítiť sa hanblivo. Mať kamaráta či kamarátku, ktorý by s ním trávili voľný čas, môže napomôcť zmierniť pocit plachosti. / Počkajte, kým sa dieťa upokojí. Až potom sa s ním porozprávajte o tom, čo ho nahnevalo. Dajte mu najavo, že jeho pocity sú v poriadku, no agresívne a zlostné správanie nie je vhodné.)
  • jednoduché a zrozumiteľné ponaučenie vyplývajúce z príbehu

Príbehy O medvedíkovi Teovi, ktorý sa všetkého bálO hanblivom levíkovi Leovi, ktorý sa vydal na cestu za odvahou a O hrošíkovi Maxovi, ktorý sa stále hneval si môžete zakúpiť samostatne alebo vo zvýhodnenom balíčku. 

Vhodné pre deti od 3 rokov. 


TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Krompašská 510/96
040 11, Košice
Obchodní podmínky

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!