Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Prihlásiť sa

Zabudnuté heslo

Upozornenie

NELZE_VLOZIT_DO_KOSIKU

Upozornenie

ZBOZI_BYLO_PREPSANO

0.00 €

NavigaceNavigácia 0
  • Úvod
  • Už sme sa spoločne oboznámili s najčastejšími pravopisnými problémami a syntaxou. Poďme si precvičiť naše vedomosti v doplňovačkách!

Už sme sa spoločne oboznámili s najčastejšími pravopisnými problémami a syntaxou. Poďme si precvičiť naše vedomosti v doplňovačkách!

Už sme sa spoločne oboznámili s najčastejšími pravopisnými problémami a syntaxou. Poďme si precvičiť naše vedomosti v doplňovačkách!


Niekto sa bojí matematiky, niekto telesnej výchovy. My však s istotou vieme, že slovenský jazyk Ťa určite nevystraší!


Tretia časť obľúbenej série "Finty" (Pravopisné finty a voľné pokračovanie Slovenčinárske finty) - Pravopisné finty v praxi - ponúka každému žiakovi i dospelému možnosť overiť si, ako dobre sa orientuje v zákonitostiach slovenského pravopisu.

Nesporným benefitom tretej časti obľúbeného bestselleru je rozdelenie na 2 samostatné publikácie – prvá časť obsahuje 100 zaujímavých doplňovacích diktátov, ktoré ponúkajú možnosť efektívneho overenia vedomostí aj bez diktovania - formou samoštúdia. 

V doplňovačkách si overíte pravopis čísloviek, rytmický zákon, čiarky v súvetiach i iné problematické javy.  

Druhá časť publikácie obsahuje správne riešenia spolu s vysvetlením, prečo na danom mieste píšeme alebo nepíšeme čiarku či ypsilon. Riešenie doplňovačiek si teda nielen overíte, ale ľahko pochopíte a naučíte sa dôvod jeho použitia! Riešenia sú ľahko oddeliteľné od časti s doplňovačkami (sú to 2 samostatné publikácie), umožňujú teda výbornú možnosť kontroly – či už pre objektívnu spätnú väzbu v rámci samoštúdia alebo pri overovaní vedomostí žiaka rodičom.

Opakované precvičovanie problematických pravopisných javov vedie k nadobudnutiu istoty, rutiny, dôvery vo vlastné schopnosti a odstráni strach a neistotu pri písomnom prejave. Komentáre vedú systémom postupných krokov k správnemu riešeniu, podobne ako Pravopisné či Slovenčinárske finty. Ako používať Pravopisné finty 3 v praxi?


Benefity publikácie:

  • 100 doplňovačiek pre nácvik pravopisu
  • vhodné aj pre samoštúdium – bez diktovania
  • doplnené o riešenia a komentáre pravopisných problémov
  • systém postupných krokov podľa Pravopisných a Slovenčinárskych fínt
  • časť s riešeniami ľahko oddeliteľná od zadaní – pre možnosť kontroly
  • komentované riešenia zrozumiteľné pre získanie istoty a rutiny
  • texty doplňovačiek plné zaujímavých informácií


Evka Lange nám ukáže, ako používať dvojbalenie publikácie PRAVOPISNÉ FINTY V PRAXI:


Objednajte si Finty v diktátoch výhodne v rámci výhodného balíka Finty do tretice!


Balík Finty do tretice je unikátnou pomôckou na pochopenie pravidiel slovenského jazyka v celej jeho komplexnosti pre žiakov i dospelých.

Obsahuje 3 publikácie – bestseller Pravopisné finty, z ktorého sme predali doteraz vyše 20 000 kusov, voľné pokračovanie Slovenčinárske finty a NOVINKU - Pravopisné finty v diktátoch. 

Pravopisné finty obsahujú množstvo pomôcok, ako si poradiť s konkrétnymi pravopisnými problémami (dvojice slov – tip/typ, zveri/zvery), ale poskytujú aj komplexný návod na zapamätanie a osvojenie si pravidiel pravopisu pri tvorbe skloňovacích prípon. Nečakajte žiadne poučky, Pravopisné finty vzdelávajú hravo!

Slovenčinárske finty sú voľným pokračovaním Pravopisných fínt a prinášajú sondu do jednej z najťažších oblastí slovenčiny vôbec – syntaxe, vetnej skladby. V Slovenčinárskych fintách si osvojíte pravidlá tvorby vetných konštrukcií i obávané písanie čiarok v súvetiach.

Pravopisné finty v praxi sú najnovším prírastkom v rodine Fínt a prinášajú dvojnásobnú porciu praktického vzdelávania - sú spojením overovania a vzdelávania zároveň. V prvej časti publikácie nájdete vyše 100 hravých doplňovačiek, ktoré overia znalosť pravidiel slovenčiny. V druhej, oddeliteľnej časti nájdete správne riešenia doplňovačiek spolu s vysvetlením, prečo na danom mieste píšeme práve tento tvar alebo čiarku.


TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Krompašská 510/96
040 11, Košice

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0911 931 196
Email: taktik@taktik.sk


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Kliknutím na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov.