Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Upozornenie

NELZE_VLOZIT_DO_KOSIKU

Upozornenie

ZBOZI_BYLO_PREPSANO

0.00 €

NavigaceNavigácia Taktik 0
  • Úvod
  • Trúfate si rozlúštiť Enigmu?

Trúfate si rozlúštiť Enigmu?

Trúfate si rozlúštiť Enigmu?

Svetoznámy vedec Alan Turing vás pozýva do neobyčajnej matematickej výzvy plnej šifier, rébusov a hádaniek v našom najnovšom pracovnom zošite - Matematické rébusy Alana Turinga!


Matematik a informatik Alan Turing je známy ako vojnový hrdina - počas 2. svetovej vojny dokázal pomocou prístroja “Bombe” rozlúštiť kód Enigmy, čím výrazne prispel k porazeniu Nemecka. Dokážete sa mu vyrovnať? Zmerajte si svoje matematické schopnosti v pracovnom zošite Matematické rébusy Alana Turinga!  Podarí sa Vám odhaliť hodnotu vzácnych drahokamov, naprogramovať roboty alebo nájsť staroveký chrám na zašifrovanej mape?  


V novinke Matematické rébusy Alana Turinga nájde každý odvážny rozlúštiteľ od 7 rokov vyše 80 strán neobyčajných matematických zadaní - stretne sa s prvočíslami, násobkami a percentami, slovnými úlohami či zábavnými doplňovačkami, no v neposlednom rade aj tajnými kódmi a šiframi. Príklady sprevádzané pestrými ilustráciami pomáhajú rozvíjať matematickú logiku a analytické myslenie žiakov v situáciách z bežného života (dostatok peňazí na nákup, vyrátanie zľavy, potrebného paliva na cestu a podobne). Príjemným spestrením sú aj rôzne nečakané zaujímavosti zakódované v tajných šifrách. Každá úloha je zasadená do klasickej bežnej situácie. Správnym vyriešením príkladu vás zahreje zaslúžený pocit hrdinstva. Výsledky si navyše môžete pohodlne odkontrolovať vďaka riešeniam v zadnej časti zošita. 


Výhody publikácie:

  • originálne úlohy s príbehom inšpirované každodenným životom
  • rozvoj logického a matematického myslenia
  • efektívne trávenie voľného času
  • obohatenie o mnohé zaujímavosti ukryté v šifrách
  • časť s riešeniami na zadných stranách
  • zakúpením publikácie podporíte rozvoj informatizácie v Afrike


Precvičte si svoje vedomosti z matematiky originálnym spôsobom s pracovným zošitom Matematické rébusy Alana Turinga! Namiesto nudných príkladov Vás čakajú príťažlivé slovné úlohy, vďaka ktorým sa rátanie a práca s číslami stane napínavým dobrodružstvom! TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Krompašská 510/96
040 11, Košice

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!