Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Upozornenie

Upozornenie

0.00 €

NavigaceNavigácia Taktik 0
  • Úvod
  • TAKTIKBLOG: Čaká vás dlhá cesta s deťmi? Prinášame tipy, ako ju zvládnuť bez problémov.

TAKTIKBLOG: Čaká vás dlhá cesta s deťmi? Prinášame tipy, ako ju zvládnuť bez problémov.

TAKTIKBLOG: Čaká vás dlhá cesta s deťmi? Prinášame tipy, ako ju zvládnuť bez problémov.

Neviem, ako ste na tom boli s cestovaním v detstve vy, no ja som verila, že raz budem žiť v aute. Na sedadle spolujazdca by bývali moje obľúbené knihy, na zadných sedadlách by som spala a z kufra by bola pojazdná kuchyňa. Výhody? Všetko dôležité po ruke a každú chvíľu nový výhľad z okna. Predpokladáte správne, v aute síce nakoniec nežijem, no poznám niekoľko spôsobov, ako si v ňom spríjemniť dlhé cestyVšetko sa dá zvládnuť s trochou dôvtipu a s tými správnymi pomocníkmi. V prvom rade sa vám však zíde niekoľko zásad, ako zvládnuť cestu, keď sa ohlásia žalúdočné problémy.

Nevoľnosti pri cestovaní nie sú nič príjemné, no existujú spôsoby ako im predísť alebo ich zmierniť. Vyhnite sa ťažkým jedlám, ale aj prázdnemu žalúdku. Voľte ľahké občerstvenie v podobe ovocia (nie príliš kyslého) alebo suchších tyčiniek. Dodržiavajte pitný režim, ideálna je čistá voda, ale aj bylinkové čaje (napríklad osviežujúca mäta). Šťastnou voľbou určite nie sú sladené a sýtené nápoje, ktoré môžu stav nevoľnosti zhoršiť. Pri starších deťoch sú vhodné aj mentolové cukríky alebo žuvačky. Odporúča sa tiež pravidelne vetrať auto a udržiavať v ňom príjemnú teplotu. Vhodné je sedieť v smere jazdy, prípadne uprostred, aby dieťa videlo na cestu. Vyhnite sa používaniu parfumov alebo výrazných vôní a robte si častejšie prestávky na pohyb. Aj dlhá cesta autom sa tak stane znesiteľnejšou a vytvorí priestor pre iné aktivity.


Zažeňte po nevoľnostiach aj nudu

Po prekonaní nevoľností a žalúdočných problémov môže nastať ďalší problém – nuda. Aj  s ňou vám vieme poradiť tak, aby sa vám zďaleka vyhla. Stará dobrá klasika nikdy nesklame. Meno, mesto, zviera, vec alebo Hádaj, na čo myslím sú hry, ktoré pozná snáď každá generácia. Niekedy netreba vymýšľať koleso a skutočnú zábavu prinesú overení pomocníci. Keď som ako dieťa cestovala na dovolenky s rodičmi, dlhé chvíle sme trávili rýmovaním. Dodnes si pamätám šunku Vlnku a hada Smrada. Mimoriadne zábavné bolo tiež hľadanie predmetov konkrétnej farby. Koľko oranžových predmetov nájdete v čiernom interiéri auta na sivej diaľnici? To napätie sa dalo krájať.
Môže však nastať aj situácia, keď sa potrebujete venovať okoliu a dieťa by sa na nejaký čas malo zabaviť samo. Vtedy odporúčam neopozeraných pomocníkov. Zošity Big Block sú vhodné do voza – aj do vozňa. Majú tvrdú podložku a kreslenie preto nie je žiaden problém. Rovnako ako Kreslenie krok za krokom s postupným náčrtom zvierat na magnetickej podložke. Nepodarky zotriete jedným ťahom a umelecké diela môžu vznikať každých pár kilometrov. Pre menšie deti sú ako stvorené knihy Učíme sa spoznávať farby. Okrem toho, že sa cestou čomusi priučia, môžete knihy využiť aj pri spomínanej hre s farbami. Kto skôr uvidí niečo zelené za oknami auta a vykríkne prvý, vyhráva. S farbami je predsa vždy zábava. 

So správnymi pomocníkmi sa nemusíte vzdávať leňošenia. Deťom nuda nehrozí

Kým pre dospelých je dovolenka príležitosťou na oddych a leňošenie bez výčitiek, deti to vidia inak. Spomeňme si na sladký spánok v škôlke, ktoré vaše ratolesti tak nenávidia. Žiaľ, ako deti nevieme oceniť to, čo ako dospelí milujeme. Ničnerobenie na pláži alebo pri bazéne ich preto pravdepodobne tiež nenadchne, preto máme niekoľko tipov, ktoré vyplnia zdanlivú nudu.

Ideálnym produktom na dni strávené pri vode sú maľovanky Hurá, voda!. Sú vhodné do exteriéru, preto im náhodné šplechnutie z detského bazéna neublíži (priam si ho pýtajú) a pomocou pera plniteľného vodou dokážu deti odkrývať zaujímavosti z podmorského sveta či celú ZOO. Alternatívou pre menšie deti sú Knihy do vane s magickým efektom. Po ponorení sa totiž obrázky v knihe zafarbia a odhalia pestrofarebný svet pod vodou, šťavnaté ovocie či lesné zvieratká. Po uschnutí sa farby opäť stratia a čarovný efekt tak dieťa teší znova a znova.  

Ani staršie deti neobíde krátkodobý stereotyp, i keď si pravdepodobne budú ochotné užívať v bazéne či v mori celé hodiny. Avšak v čase najsilnejšieho slnka určite v tieni nepohrdnú zábavnými a občas aj mrazivými príbehmi. Rozprávky pre odvážne deti odhalia pravdu o strašidelnom svete pod posteľou a jediné, čoho sa treba skutočne báť, je zadúšanie sa od smiechu. Niet divu, ešte som nepočula o duchovi alergickom na prach.

Nadšenci detektívky sa môžu schladiť pri napínavom a Tajomnom prípade agenta Bananyho, ktorý sa odohráva na vzdialenom ostrove Lečomichutí s pani Brokolínou i Malinou. Nič si pri detektívkach neužívam viac, ako hltanie” riadkov s očakávaním, či bola moja dedukcia správna.

Poučný Víťaz je v každom z nás zas prevedie každého malého športovca skutočnými príbehmi známych slovenských športovcov od ich prvých tréningov až po nezabudnuteľné víťazstvá. Hviezdy ako Anastasia Kuzmina či Matej Tóth rozprávajú nielen o úspechoch, ale aj o sklamaniach a dokazujú tak, že nestačí len talent, ale aj odhodlanie a vytrvalosť, aby sa sny stali skutočnosťou.

Prajem pekné leto!

TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Krompašská 510/96
040 11, Košice
Obchodní podmínky

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!