Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Upozornenie

NELZE_VLOZIT_DO_KOSIKU

Upozornenie

ZBOZI_BYLO_PREPSANO

0.00 €

NavigaceNavigácia Taktik 0
  • Úvod
  • TAKTIK vďaka žiackym knižkám prináša osvetu o prevencii pred šikanou

TAKTIK vďaka žiackym knižkám prináša osvetu o prevencii pred šikanou

TAKTIK vďaka žiackym knižkám prináša osvetu o prevencii pred šikanou


Vydavateľstvo TAKTIK každoročne upozorňuje prostredníctvom bezplatne distribuovaných žiackych knižiek na zaujímavé témy, ktoré sú súčasťou života školákov. Tento rok sme spojili sily s nadáciou Markíza, aby sme zvýšili povedomie o téme, ktorá nesmie ostať nepovšimnutá. Stali sme sa hrdým partnerom projektu Odpíšeme ti.

Projekt Odpíšeme ti je výsledkom iniciatívy Nadácie Markíza s cieľom podať pomocnú ruku obetiam šikany a spojiť ich prostredníctvom bezpečných a anonymných kontaktov s kvalifikovanými odborníkmi. 

My v Taktiku považujeme za dôležité, aby sa v dobe narastajúcej osamelosti mladých ľudí a komunikačnej priepasti šírilo povedomie o problematike šikany čoraz intenzívnejšie, a aby neostala za zatvorenými dverami školy. Veríme, že práve žiacka knižka, ktorú majú žiaci dennodenne pri sebe, je výborným nositeľom myšlienky, že sa vždy majú na koho obrátiť – či už prostredníctvom Linky detskej istoty alebo anonymných mailových adries. Je nesmierne dôležité zdôrazňovať, že hovoriť o šikanovaní, či už z pozície svedka alebo obete, nesmie byť tabu. 

Vizuál žiackej knižky má komunikovať medzi žiakmi základné hodnoty, vzbudiť v nich zvedavosť a chuť diskutovať. Je neobyčajný v tom, že deti si zadnú obálku môžu vymaľovaním dotvoriť sami. Súčasťou žiackej knižky nie sú len kontaktné údaje na Linku detskej istoty, ale aj výzva nebáť sa nahlas hovoriť o šikanovaní. Žiacka knižka môže byť zároveň vhodnou pomôckou na komunikáciu učiteľa so žiakmi a žiačkami v rámci hodín etickej výchovy alebo triednických hodín. Veríme, že napomôže otvoriť diskusiu o tejto pálčivej téme nielen v škole, ale aj v rodinách. 

Ďakujeme nášmu partnerovi, nadácii Markíza, že sme spoločnými silami pretavili túto náročnú problematiku do krásneho výsledku, ktorý žiakom každodenne pripomenie, že na svoje problémy nie sú sami.

Žiacke knižky sme na niekoľkých základných školách odovzdali aj osobne:TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Krompašská 510/96
040 11, Košice

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!