Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Upozornenie

NELZE_VLOZIT_DO_KOSIKU

Upozornenie

ZBOZI_BYLO_PREPSANO

0.00 €

NavigaceNavigácia Taktik 0
  • Úvod
  • Pripútajte sa! Vesmírny let začína o 3… 2… 1… ŠTART!

Pripútajte sa! Vesmírny let začína o 3… 2… 1… ŠTART!

Pripútajte sa! Vesmírny let začína o 3… 2… 1… ŠTART!


Koľkým astronautom sa podarilo dotknúť mesačného povrchu a koľko kilogramov kameňov a prachu z neho zozbierali? A ako dlho putujú slnečné lúče k planétam? Nielen tieto zaujímavosti sa dozviete vyriešením úloh v pracovnom zošite Vesmírne hlavolamy. 

Galaxie, Čierne diery, Slnečná sústava, Planéty, Súhvezdia, Mesiac, ISS, Pásmo asteroidov… Pracovný zošit tvorí 18 kapitol zameraných na otázky a úlohy o vzniku vesmíru, osobitostiach planét či čiernych dierach. Malí astronauti si precvičia logické zmýšľanie a popri tom sa popasujú s matematickými pyramídami, osemsmerovkami, prešmyčkami, šiframi aj slovnými úlohami. 

Vďaka Vesmírnym hlavolamom sa naučia vyjadrovať ako skutoční astronauti. Zistia, kto ako prvý videl našu Zem z vesmíru, čo sa deje v blízkosti čiernej diery a ako ďaleko sú naši planetárni susedia. Dozvedia sa, ako dostali planéty svoje pomenovania a aká by bola ich hmotnosť na Merkúri, Venuši či Marse. Vyrátajú najbližší východ Slnka na Venuši, veľkosť trpasličích planét aj vzdialenosť, v ktorej sa nachádza Hubblov teleskop krúžiaci na našej obežnej dráhe. Taktiež rozlúštia záhadu mesiacov Marsu aj sklonov planét slnečnej sústavy.

Pracovný zošit Vesmírne hlavolamy je vhodný pre riešiteľov na druhom stupni ZŠ. Ak by pri niektorých úlohách zaváhali, v závere zošita nájdu ťaháčik s riešeniami.

Nazrite za obzor a preskúmajte tajomstvá kozmu s vydavateľstvom Taktik. Pre vesmírnych nadšencov dávame do pozornosti výhodný balíček tvorený pracovným zošitom a edukačnou tabuľkou venovanou slnečnej sústave. TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Krompašská 510/96
040 11, Košice

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!