Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Prihlásiť sa

Zabudnuté heslo

Upozornenie

NELZE_VLOZIT_DO_KOSIKU

Upozornenie

ZBOZI_BYLO_PREPSANO

0.00 €

NavigaceNavigácia 0
 • Úvod
 • Prichystajte si štetce, lepidlá, papiere, prichádza Hravé tvorenie!

Prichystajte si štetce, lepidlá, papiere, prichádza Hravé tvorenie!

Prichystajte si štetce, lepidlá, papiere, prichádza Hravé tvorenie!


Pri všetkých poučkách, príkladoch či diktátoch netreba zabúdať ani na posilnenie kreatívneho ducha. Taktik nezabudol a na trh uvádza novinku pracovný zošit Hravé tvorenie 2!  


Hravé tvorenie 2 je našou prvou publikáciou, ktorá slúži na obohatenie hodín výtvarnej výchovy. V pracovnom zošite sú zahrnuté úlohy podporujúce kreativitu, fantáziu či predstavivosť žiakov, ale aj medzipredmetové vzťahy - publikácia obsahuje cvičenia, ktoré sa orientujú aj na predmety ako je prvouka, slovenský jazyk, matematika či dopravná výchova (Nakresli päť predmetov z neživej prírody a päť predmetov, ktoré predstavujú živú prírodu… Napíš správu, ktorú by si chcel poslať svojmu priateľovi alebo priateľke pomocou mobilného telefónu…  Zo stavebnice Lego navrhni ulicu podľa tvojej fantázie…).

Pracovný zošit obsahuje 30 tém, ktoré upriamujú pozornosť na ochranu životného prostredia a prácu so zvyškovými či recyklovateľnými materiálmi. Pomôcky, ktoré budú druháci na hodiny potrebovať, nájdu doma, v záhrade či na prechádzke v lese! Detské izby a školské triedy sa tak môžu pýšiť krásnymi vázami zo skla zdobenými pieskom, svietnikmi z farebných listov, včielkami z vajíčok či vianočnými ozdobami z roliek papiera. 


Hravé  tvorenie ponúka žiakom možnosť využiť svoju kreativitu a predstavivosť naplno a popritom získať užitočné poznatky - napríklad o aj tom, či sa rastlinkám viac darí v piesku alebo v hline, ktoré sviatky patria k Veľkej noci, alebo aký materiál sa používa pri stavaní domu. 

Úlohy sú pre lepšie zorientovanie označené piktogramami: 

 • porozprávaj, vysvetli, 
 • pozoruj,
 • vyfarbi, namaľuj, nakresli
 • napíš,
 • urob, zhotov.


Pri praktických činnostiach je žiakom poskytnutý fotonávod, vďaka ktorému si úlohu lepšie zvizualizujú. Bravúrne zvládnu vytvoriť papierových zajacov, ušijú si vlastné rúška, vyrobia jeleňa z korku a mnohé ďalšie dekoratívne ale aj úžitkové predmety, ktoré môžu neskôr napríklad podarovať svojim kamarátom. Benefity pracovného zošita Hravé tvorenie 2

 • podpora tvorivosti, kreatívneho myslenia, nápaditosti, fantázie pri tvorbe úžitkových a darčekových predmetov
 • úlohy rôzneho charakteru - dopísať slová, niečo nakresliť, vymyslieť, zhotoviť predmet z rôznych materiálov 
 • podpora medzipredmetových vzťahov priamo v zadaniach úloh
 • fotonávody k praktickým úlohám 
 • formovanie vzťahu k ochrane životného prostredia prostredníctvom recyklácie


Rozvíjajte tvorivosť, kreativitu a zručnosť žiakov s pracovným zošitom Hravé tvorenie!


TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Krompašská 510/96
040 11, Košice

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!