Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Prihlásiť sa

Zabudnuté heslo

Upozornenie

NELZE_VLOZIT_DO_KOSIKU

Upozornenie

ZBOZI_BYLO_PREPSANO

0.00 €

NavigaceNavigácia 0
  • Úvod
  • Ideme na more! Spoznajte Palubný denník kapitána Huka z novej edície Počítanie s porozumením!

Ideme na more! Spoznajte Palubný denník kapitána Huka z novej edície Počítanie s porozumením!

Ideme na more! Spoznajte Palubný denník kapitána Huka z novej edície Počítanie s porozumením!


Palubný denník kapitána Huka je prvou lastovičkou novej edície Počítanie s porozumením, ktorá je zameraná na podporu čítania s porozumením, hľadanie kľúčových informácií v texte a z neho vyplývajúcich tentokrát matematických úloh. 


S pracovným zošitom Palubný denník kapitána Huka sa z tretiakov stanú nebojácni námorníci, ktorí sa veselo pobijú s matematických úlohami, až sa dostanú k vysnívanému pokladu. Ponúka im dobrodružnú cestu na mori s kapitánom Hukom, ktorý čaká na šikovných tretiakov, aby mu pomohli vyriešiť 55 pre neho náročných matematických úloh. Kapitán Huk potrebuje pomôcť s prevádzaním kilometrov na metre, s určením času na hodinách, so sčítaním všetkých živočíchov u kráľa Poseidona či s lúštením rôznych šifrovaných odkazov, s čím si tretiaci určite hravo poradia.
Všetky zadania v pracovnom zošite sú v kontexte denníkových záznamov o zážitkoch kapitána Huka a jeho posádky (Koľko zlatých tehličiek vytiahli námorníci zo zátoky v jaskyni? Aký je čas na hodinách, ktoré nakreslil kapitán Huk do piesku? Koľko paliem je na mostoch vo Valencii?...). Ak bola matematika pre tretiakov doposiaľ cestou plnou strastí, s pracovným zošitom Palubný denník kapitána Huka sa z nej stane dobrodružná honba za pokladom a určite si ju obľúbia!


Pri každej úlohe nájdu mešec, ktorý je odmenou za vyriešenie úlohy - ak žiak úlohu vypočíta bez pomoci, prináleží mu plný počet peniažkov. Ak mu je potrebné s riešením zadania trošku pomôcť, je na zvážení pani učiteľky, koľko mincí si námorník za splnenie misie zaslúži. V prílohe zošita nájde tabuľku, do ktorej si získaný počet eur pri každej úlohe zapíše. Na konci plavby si každý žiak spočíta hodnotu svojho pokladu a môže spolužiakom predstaviť svoj plán, ako by peniažky využil. Benefity pracovného zošita Palubný denník kapitána Huka:

  • pútavý príbeh, ktorý žiakov udrží v napätí 
  • nenútené slovné úlohy v kontexte príbehu motivujú žiakov k vyriešeniu zadaní
  • mešec s eurami ako súčasť každej úlohy je skvelou motiváciou žiaka v rámci kolektívu
  • v prílohe publikácie žiaka čaká diplom za úspešné počítanie, efektívna pomôcka na násobenie a delenie, tabuľka pre priehľadné zaznamenanie získaných eur či kapitánska loď, ktorú si môže podľa vlastnej fantázie vyfarbiť
  • úlohy zamerané na rozvoj matematického a analytického myslenia
  • doplnkové úlohy ako súčasť zadania (pomôž pirátom prekresliť Rikovu trasu na vyplávanie prístavu…)
  • podpora predstavivosti a fantázie
  • dokonalé prepojenie matematiky so situáciami z reálneho života


Pripravení vyraziť? Pracovný zošit palubný denník kapitána Huka nájdete tu: https://www.taktik.sk/pocitanie-s-porozumenim-3-palubny-dennik-kapitana-huka/.
TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Krompašská 510/96
040 11, Košice

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!