Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Upozornenie

NELZE_VLOZIT_DO_KOSIKU

Upozornenie

ZBOZI_BYLO_PREPSANO

0.00 €

NavigaceNavigácia Taktik 0
  • Úvod
  • English stories 4: skamaráť sa s angličtinou vďaka príbehom!

English stories 4: skamaráť sa s angličtinou vďaka príbehom!

English stories 4: skamaráť sa s angličtinou vďaka príbehom!


Po úspechu anglickej čítanky pre tretiakov sa žiaci dočkali pokračovania vo forme English stories 4. Čítanka opäť prináša milé, zaujímavé a tematicky rozmanité texty, vďaka ktorým si štvrtáci precvičia čítanie, písanie, počúvanie aj rozprávanie v anglickom jazyku. 

Veselé a poučné príbehy

Autorka English stories je učiteľkou anglického jazyka na ZŠ, a teda dobre vie, že deti sa zaujímajú o rôzne situácie z každodenného života. Preto im v čítanke ušila texty na mieru. Prečítajú si pohľadnicu z Londýna a e-mail od kamaráta, naučia sa pripraviť ovocný šalát aj prestrieť stôl, dozvedia sa viac o Slovensku, vyberú sa do ZOO, lesa, na farmu, pláž aj stanicu. Navštívia lekára i mestský park a zistia, čo sa stane s ich zúbkami či bruškom, ak zjedia veľa sladkostí. Hravá kompozícia čítanky 

English stories 4 obsahuje krátke, jednoduché a živé texty, ktoré si žiaci môžu vďaka QR kódom vypočuť koľkokrát budú chcieť. Nahrávky oživia písaný text a napomôžu pri správnej výslovnosti aj zlepšovaní zručnosti žiakov v počúvaní. Preto autorka odporúča, aby si deti   príbehy najprv vypočuli (hoci aj viackrát) a potom ich sami nahlas čítali. Tak si natrénujú správny akcent a intonáciu. Ťažšie slovíčka a výrazy použité v textoch sú preložené do slovenčiny, čo uľahčuje pochopenie prečítaných viet. Ku každému textu sú pripravené otázky na diskusiu, ako aj rozmanité cvičenia vo forme doplňovačiek, krížoviek, maľovaniek a iných úloh, ktoré podporujú prácu s textom a zjednodušujú zapamätanie si novej slovnej zásoby. 

Prečo je English stories perfektnou čítankou?

  • nápadité, jednoduché a hravé texty prispôsobené detskému čitateľovi
  • preklad náročnejších slovíčok 
  • precvičenie každej zo 4 zručností - čítanie, písanie, počúvanie aj rozprávanie
  • námety na diskutovanie
  • jedinečná učebná pomôcka - autorka priznáva, že jej podobný titul výrazne chýbal pri výučbe angličtiny na ZŠ, preto sa rozhodla vytvoriť vlastné študijné materiály a podeliť sa s nimi s ostatnými učiteľmi

English stories možno využiť na hodinách angličtiny ako doplnkový didaktický materiál, ale aj v jazykových krúžkoch či pri domácom učení.

Zadovážte svojim školákom hravé čítanie a spoznávanie angličtiny vďaka English stories 4. Nakupujte výhodne a ušetrite - English stories 3 a English stories 4 v spoločnom balíčku.TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Krompašská 510/96
040 11, Košice

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!