Vyberte prosím pobočku zásielkovne.

Kontrola e-mailu

Zadaný e-mail už existuje. Prosíme, prihláste sa.


Upozornenie

NELZE_VLOZIT_DO_KOSIKU

Upozornenie

ZBOZI_BYLO_PREPSANO

0.00 €

NavigaceNavigácia Taktik 0
  • Úvod
  • Ako sme rozdali vyše 220 000 žiackych knižiek zadarmo

Ako sme rozdali vyše 220 000 žiackych knižiek zadarmo

Ako sme rozdali vyše 220 000 žiackych knižiek zadarmo


Vydavateľstvo Taktik je hrdým partnerom slovenských škôl už vyše 12 rokov. Neustále rozširujeme ponuku publikácií, ktoré sa stali súčasťou každodenného školského vyučovania a pomáhajú žiakom rozširovať ich obzory pri spoznávaní sveta okolo nás. 

Neodmysliteľnou súčasťou života v školských laviciach je žiacka knižka. Nenápadná položka, pripísaná na nie práve krátky zoznam školských pomôcok hradených rodičmi alebo zo školského rozpočtu. Poplatok za nákup žiackych knižiek sa pri plneorganizovanej základnej škole s tromi triedami v ročníku môže vyšplhať aj na vyše 200 eur, čo pre žiadnu školu nie je zanedbateľná čiastka. Spojili sme sily s ďalšími partnermi a už vyše osem rokov sme realizátorom projektu bezplatných žiackych knižiek pre všetky základné školy na Slovensku.

V spolupráci s nadáciami a zodpovednými firmami z oblasti veľkoobchodu, farmaceutiky či telekomunikácií každoročne navrhneme, vytlačíme, rozvezieme a odovzdáme základným školám na celom Slovensku tisícky žiackych knižiek (tento rok ich bolo vyše 220 000).

Prostredníctvom žiackych knižiek sa usilujeme odovzdávať žiakom cenné rady pre ich bežný život (zásady zdravého životného štýlu či správneho písania), ale aj upozorňovať na málo diskutované témy (kyberšikana). Počas ôsmich rokov projektu sme ich rozdali vyše 2 milióny a ušetrili školám a rodičom desaťtisíce eur.V tomto roku sme pre prvákov pripravili žiacke knižky v spolupráci so spoločnosťou Centropen, ktoré im pomôžu nadobudnúť správne návyky pri písaní (správne držanie tela a úchop pera). V závere žiackej knižky nechýba odporúčanie na vhodné písacie potreby pre správny vývoj grafomotoriky a pohodlné používanie aj pre ľavákov či dysgrafikov. 

Žiakom 2.- 4.ročníka pripomenú žiacke knižky pripravené v spolupráci s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha dôležitosť pravidelného pohybu pre adekvátny fyzický i duševný vývoj a nájdu v nich aj odkazy na videá či pozdravy od úspešných slovenských športovcov.

Nezabudli sme ani na tých, ktorí lavice základných škôl čoskoro opustia. Deviataci získajú vďaka publikácii Testovanie 9 do vrecka nielen kvalitný prehľad učiva zo slovenčiny a matematiky v 15 testoch, ale spoznajú aj benefity štúdia a postupy pri prihlasovaní do duálneho vzdelávania realizovaného v spolupráci so spoločnosťou Kaufland

Stovky žiackych knižiek sme školákom odovzdali aj osobne -  navštívili sme ZŠ Družicová, Hroncová, Janigová a  Trebišovská v Košiciach, ZŠ v Lemešanoch a ZŠ Československej armády, Mirka Nešpora a ZŠ Solivarská v Prešove. Ostatné žiacke knižky a publikácie do vrecka už putujú k svojim budúcim majiteľom vo forme zásielok.


Neostáva nám nič iné, ako poďakovať partnerom za ďalšiu úspešnú spoluprácu. Žiakom a učiteľom prajeme pevné zdravie a držíme si palce, aby sme sa mohli znova stretnúť osobne. 

Veríme, že zbieranie známok do našich žiackych knižiek im prinesie minimálne toľko úsmevu, koľko nám ho odovzdali pri našom osobnom stretnutí. Ďakujeme!TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o.
Krompašská 510/96
040 11, Košice

Kontakt
Telefón: 0950 103 205
Mobil: 0903 908 256
Email: taktik@taktik.sk


Ak chcete získať aktuálne novinky, zadajte svoj e-mail.

Vložením a odoslaním e-mailovej adresy po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" vyjadrujete svoj súhlas na zasielanie našich akciových ponúk a noviniek a zároveň prehlasujete, že ste starší ako 16 rokov!